Mercedes Viano / Vito

Wszechstronne zastosowanie
Poprzez serie modeli Viano / Vito (2003 do 2014) Mercedes-Benz oferuję pojemną limuzynę do wszelkich zastosowań, w których wymagana jest duża ilość miejsca dla pasażerów i bagażu. Mercedes przekonuje również dużą niezawodnością i w raporcie samochodów używanych DEKRA 2017 jest zwycięzcą w swojej klasie wśród małych transporterów.

Maxi-Van dostępny w trzech długościach oferuje wszechstronne możliwości zastosowań. Do zadań transportowych związanych z wykonywaną działalnością gospodarczą nadaje się szczególnie Vito w wersji skrzyniowej z trzema fotelami i z oddzielną przestrzenią ładunkową, jak również Mixto z sześcioma fotelami i mniejszym przedziałem ładunkowym. Mały bus z maksymalnie dziewięcioma miejscami nadaje się do przewozu osób w firmie, ale również znakomicie się sprawdza podczas wycieczek z okazji urodzin dziecka lub podczas wypadu na kręgle. 

Przesuwane drzwi z prawej strony ułatwiają wchodzenie i załadunek. Poszczególne siedzenia można składać, przesuwać wzdłuż i demontować, przez co uzyskujemy objętość załadunkową do 3,5 metrów sześciennych. Wersja turystyczna Marco Polo ze stawianym dachem, czterema łóżkami i kompletnie urządzoną kuchnią stanowi uzupełnienie oferty. 

Do napędu służą mocne czterocylindrowe silniki CDI, które przy akceptowalnym spalaniu pokrywają spektrum mocy od 136 KM/100 kW w 2.0 CDI do 224 KM/165 kW w 3.0 CDI. Jedyny silnik benzynowy o mocy 258 KM/190 kW z pięciobiegową skrzynią automatyczną i zużyciem według normy 11,9 występuje na rynku raczej rzadko. Podstawowy silnik wysokoprężny oraz 2.2 CDI o mocy 163 KM/120 kW mogą zostać zamówione również z napędem na cztery koła 4Matic.

Napęd na tylna oś zapewnia dobrą trakcję oraz precyzyjne prowadzenie, wolne od wpływów układu napędowego. W sumie van charakteryzuje się dobrymi właściwościami jezdnymi, przy czym wariant z krótkim rozstawem kół jest bardziej zwrotny, niż długa wersja.

Już wersje podstawowe Viano są wyposażone w najważniejsze rzeczy, jak na przykład klimatyzacja, ESP, czujniki świateł i deszczu. Wyższe linie wyposażenia zapewniają wyższy komfort, jak na przykład skórzane obicia siedzeń lub amortyzacja pneumatyczna, a dzięki dodatkowym poduszkom powietrznym zapewniają dodatkowe bezpieczeństwo.

Komentarz 2017
Vito czy Viano to wszechstronny pojazd marki Mercedes, jeżeli mamy na myśli dużo miejsca. Może służyć zarówno jako auto osobowe dla dużych rodzin oraz jako transporter dla osób prowadzących działalność gospodarczą. Każdy znajdzie coś dla siebie. Osoby zainteresowane zakupem pojazdu z niskim przebiegiem powinny zwracać uwagę na ubytki oleju z mechanizmu różnicowego. Zaglądając pod podwozie auta warto sprawdzić, czy nie ma popękanych resorów i czy układ wydechowy nie jest zbyt luźno zamocowany.

pokaż szczegóły pojazdu